سه‌شنبه 21 مرداد 1399   13:55:59
فعالیت های تولیدی:

- مطالعات و اقدامات مقدماتی برای تولید واکسن کلامیدیوز در سال های 56-1355
- تولید دارو های ضد انگلی پیرو رازی – دیستو رازی و تترازی
- تولید واکسن های بیهوازی
 خط تولید واکسن آنتروتوکسمی در موسسه رازی اهواز از سال 1378 با همکاری و اقدامات مشترک مرکز تحقیقات منابع طبیعی و اموردام خوزستان و موسسه رازی حصارک کرج افتتاح و به مرحله بهره برداری رسیده است.
با مجهز شدن موسسه رازی اهواز به امکانات و تجهیزات پیشرفته کار تولید واکسن نیز توسعه پیدا کرد به گونه ای که علاوه بر تولید واکسن آنتروتوکسمی، خط تولید واکسن قانقاریای عفونی کبد در سال 1385 نیز افتتاح و به مرحله بهره برداری رسیده است .
به این ترتیب علاوه بر افزایش کمی ( از تولید 000/70 دز واکسن آنتروتوکسمی در سال 1379 )تنوع تولید فرآورده نیز داشته است.
- تولید و استحصال سم از شش گونه عقرب موجود در استان خوزستان
حداقل 21 گرم سم لیوفیلیزه عقر ب ها در شعبه تهیه و جهت تولید آ نتی سرم عقرب زدگی به موسسه رازی حصارک  ارسال می گردد.
 

فعالیت های حوزه تضمین کیفیت :
- نماینده  QA  :
نماینده معاونت تضمین کیفیت موسسه رازی حصارک در شعبه می باشد که در خصوص نظارت ، پیگیری ، استقرار و رعایت استاندارد ها ی جهانی و اصول GMP  در زمینه تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک ، اداری ، پشتیبانی ،پژوهشی ، دوره های آموزشی و ارتقاء سطح علمی و فنی پرسنل شعبه فعالیت می کند.
 

- واحد کنترل کیفی QC:
این واحد تحت نظارت معاونت تضمین کیفیت موسسه رازی حصارک و در راستای سیاست های آن موسسه به منظور تسریع در انجام آزمایشات نهایی کنترل کیفی فرآورده ها و تسریع در آماده شدن واکسن برای عرضه به بازار و کوتاه تر نمودن دوره نگهداری واکسن های تحت کنترل در شعبه تاسیس و استقرار یافته و کلیه آزمایشات لازم را منطبق با استاندارد های فارماکوپه اروپا در شرایط آزمایشگاهی و حیوانات آزمایشگاهی انجام و گواهی تائید نهایی و قابل مصرف بودن فرآورده را صادر می نماید.
 

شورای همکاری منطقه ای علمی فنی:
 در پی نیاز به سیاستگذاری منطقه ای و تعیین الویت های پژوهشی استانی و انجام تحقیقات کاربردی بر اساس این الویت بندی ها این شورا با همکاری ارگانهای اجرایی ،آموزشی ، تحقیقاتی ، بهداشتی و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تشکیل شده و ضمن بررسی مشکلات منطقه فعالیت های فوق را با کمترین تشریفات و صرف وقت به انجام می رساند.
 

فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی :
تحقیقات و پژوهش در زمینه بیماری های مختلف دام و طیور ، بیماری های مشترک بین انسان و دام و فرآورده های بیولوژیک توسط اعضای هیئت علمی و کارشناسان این شعبه انجام می شود.
اهم این فعالیت ها به صورت زیر است :
- انجام پروژه ها و طرح های پژوهشی و طرح های ملی
- انجام طرح های مشترک با سایر ارگان ها از جمله مرکز تحقیقات شیلاتی جنوب ، اداره کل دامپزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و دانشگاه شهید چمران
- همکاری و انجام پایان نامه های دانشجویی کارشناسی ارشد ، دکتری عمومی و دکتری تخصصی رشته های مختلف
- انتشار مقالات متعدد در نشریات داخلی و خارجی و شرکت در کنگره ها و سمینارها و کنفرانس های داخلی و خارجی
- برگزاری ورک شاپ و کارگاههای آموزشی
- تدریس در مراکز آموزش عالی
- تاسیس و بهره برداری از اولین آزمایشگاه رفرانس عقرب با هدف انجام مطالعات گسترده در مورد عقرب های مناطق مختلف استان و کشور.
- این مجموعه شامل آزمایشگاه تخصصی و تحقیقاتی عقرب شناسی ، سم شناسی ،بیوشیمی ،نگهداری عقرب، حشره شناسی و کلکسیون عقرب های ایران است.
  

توسعه فضای کاری و فعالیت های شعیه جنوب غرب :
 در پی انجام مطالعات وسیع علمی و فنی و نیاز شعبه به توسعه فعالیت ها سه فقره عناوین پیشنهادی شعبه طی سفرهای استانی هیئت محترم دولت به استان خوزستان ارائه شده و پس از اخذ مصوبه جهت اجرا ابلاغ شده است.این مصوبات به شرح زیر می باشد:
 

پروژه احداث خط تولید واکسن آنتروتوکسمی :
این پروژه با هدف توسعه ، تکمیل و تجهیز بخش تولید واکسن آنتروتوکسمی وافزایش ظرفیت و ارتقآء سطح کیفی و فنی تولید واکسن و استفاده از تجهیزات مدرن برای تولید حداقل 30 میلیون دز به اجرا در آمده است و از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.این پروژه با همکاری سازمان جهادکشاورزی و موسسه رازی حصارک انجام می شود. اعتبار مصوب پروژه مذکور یکصد میلیارد ریال می باشد که بیست میلیارد آن از محل اعتبارات استانی و هشتاد میلیارد از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.
  

پروژه احداث ایستگاه تولید آنتی سرم عقرب زدگی :
این پروژه با هدف تامین آنتی سرم مورد نیاز برای درمان مبتلایان به عقرب زدگی در استان ،که در سال حدود چهل هزار نفر می باشد به اجرا در آمده و با توجه به اقدامات بعمل آمده  و تولید آزمایشی موفقیت آمیز ، انشاءالله تا سال 1391 به بهره برداری خواهد رسید. محل اجرای پروژه زمینی به مساحت 7 هکتار واقع در حمیدیه ( کیلومتر 20 جاده اهواز – حمیدیه ) می باشد. میزان اعتبار مورد نظر برای پروژه مذکور سی میلیارد ریال می باشد که تماما از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.
 

پروژه احداث پایانه صادراتی واکسن وفرآورده های بیولوژیک درمنطقه آزاد اروند :
این پروژه با هدف ایجاد بستر مناسب برای صادرات فرآورده های بیولوژیک تولیدی  موسسه رازی به کشور های منطقه به اجرا در آمده و در حال حاضر از پیشرفت نسبتا˝ خوبی برخوردار است. محل اجرای پروژه مذکور در زمینی به مساحت 7 هکتارودر منطقه آزاد اروند واقع شده و میزان اعتبارات مورد نظر سی میلیارد ریال است که از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.
مراکز دولتی مرتبط
مراکز بین المللی مرتبط
دانشگاه های علوم پزشکی
سایر
شبکه اجتماعی ما